# عنوان تعداد قیمت  
  مجموع قیمت ها تومان
نکات کلیدی نظریه‌های روابط بین‌الملل
عنوان : نکات کلیدی نظریه‌های روابط بین‌الملل
ناشر : تیسا
شابک : ۴-۹۷-۷۲۱۲-۶۰۰-۹۷۸
تاریخ چاپ : زمستان ۱۳۹۳
نوبت چاپ : چاپ اول
تعداد صفحه : ۳۲۳
وزن : ۴۵۰ گرم
قیمت : ۱۸,۰۰۰ تومان
تخفیف : ۱۰ %
موضوع : کتاب آموزش
وضعیت : موجود
اضافه به سبد خرید
تعداد بازدید : ۶۱۳

نکات کلیدی نظریه‌های روابط بین‌الملل

علی نوازنی و دکتر بهرام نوازنی و رضا غلامی

درس «نظریه‌های بین‌الملل» در مقطع کارشناسی علوم سیاسی و «تئوری‌های روابط بین‌الملل» در مقطع کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل، هر یک به ارزش سه واحد، ولی با عنوانی اندک متفاوت، ارائه می‌شوند که از نظر محتوا کاملاً یکسان هستند. تاکنون برای این درس، دو کتاب «روابط بین‌الملل (نظریه‌ها و رویکردها)» نوشته دکتر عبدالعلی قوام و « تحول در نظریه‌های روابط بین‌الملل» اثر دکتر حمیرا مشیرزاده منتشر شده است. هر دو اثر که از نوع تألیفی هستند، نه‌تنها برای دانشجوین مقطع کارشناسی ارشد بلکه برای داوطلبان ورود به رشته علوم سیاسی و گرایش‌های بین‌المللی آن نیز دارای ارزش مطالعه بسیاری است؛ ‌به‌ویژه کتاب «تحول در نظریه‌های روابط بین‌الملل» اثر دکتر حمیرا مشیرزاده، برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور به‌عنوان تنها منبع اصلی درس سه واحدی «نظریه‌های روابط بین‌الملل برگزیده و معرفی شده است.
کتاب «نکات کلیدی نظریه‌های روابط بین‌الملل» تلاشی است برای تلخیص و ارائه نکات کلیدی این دو کتاب و تدوین و ویرایش علمی و درواقع بازنویسی این دو به صورتی قابل فهم برای دانشجویانی که قصد خودخوانی این اثر و شرکت در آزمون آن را دارند. متن سنگین و بعضا گنگ هر دو کتاب به روشی سهل و ساده، بازنویسی شده است و حتی برای واژگان و عبارات معادل‌یابی نشده آن نیز، تا جایی که به اصالت مطالب خللی وارد نکند، برگردان روان انتخاب شده است. به این ترتیب، ارجاع به منبع و صفحه آن به معنای نقل قول مستقیم مطلب نیست بلکه نشان‌دهنده رعایت امانت در انتقال مفاهیم بوده است.
به دانشجویان علاقه‌مند به نظریه‌های روابط بین‌الملل توصیه می‌شود تنها به این کتاب اکتفا نکنند، بلکه با مراجعه به هر دو منبع اصلی و حتی دیگر منابع مرتبط با این درس، اطلاعات خود را افزایش و گسترش دهند.

کتاب های مشابه
عنوان پیام
متن پیام